Líbí se mi renesanční přístup k životu. Rád se učím novým věcem, přijímám výzvy a snažím se žít naplno.

Narozen: 1984 v Hořicích.

Žiju: Momentálně v Hradci Králové.

Rád si dám: Kyselo, smaženici, sojový burger, sem tam pivko, vege jídlo od mé ženy Haničky.  Doma mi říkají kyselina, moje sestra trpí(ěla)? nedostatkem, protože jsem jí údajně vždy všechno snědl.

Nemám rád: Babiše a komunisty, závistivce, šmíráky, neupřímné lidi.

Mám rád: Rodinu, sport, zvířata (hlavně našeho strakáče Arnošta a jeho kámoše Sváťu). Ve sportu mám pětileté cykly, momentálně jsem zpět u lezení. Vyzkoušel jsem všechno možné – jako malý fotbal, stařší pak lezení, paragliding, freeski, downhill longboarding, skateboarding, 6 let výkonnostní triatlon. 

Naplno fotím od října 2019. Převážně se věnuji moderní krajinářské tvorbě, ve které se stále snažím posouvat. Fotím převážně panorama ze země i ze vzduchu. Výhodou této metody je neomezená perspektiva a také tiskové možnosti. Oneshoty krajiny dělám většinou teleobjektivem. Hodně u mě naleznete dynamické scény a protisvětlo. 

Příběh fotky mi není cizí, rád Vám vyfotím svatbu či jakoukoliv jinou životní událost. Baví mě retušovat, práce s blesky, filmovými světly, efekty. Filmová fotka je něco, co mě fascinuje, pár fotek u mě také naleznete. Mou cestu fotky vnímám hodně jako řemeslo. Nejsem typ fotografa, který by seděl v kavárně a filozofoval nad uměním. Dnes je každý díky mobilním  technologiím fotografem. Někdo je horší, někdo lepší. Důležité je, aby Vám to dělalo radost.

Neumím fotit kvantitu, předávám jen fotky, které se mi líbí a stojím si za nimi. I jedna dobrá fotografie může být tou nejlepší vzpomínkou na daný okamžik Vašeho života.  

Nechte se vyfotit nebo si pojďte zafotit na mé workshopy.

Budu se na Vás těšit!

Zkušenosti

2021 – Přijetí do apf

V srpnu 2021 se mi podařilo projít hodnotící komisí a stát se členem Asociace profesionálních fotografů. Můj profil si můžete prohlédnout na stránkách asociace ZDE

2020 – ONE EYELAND PHOTOGRAPHY AWARDS

V soutěži galerie One Eyeland se mi podařilo získat 6 bronzových medailí v kategorii NATURE-LANDSCAPE a PANORAMA.

2005 – profesní kariéra

Od roku 2005 pracuji. Můj profesní profil si můžete prohlédnout zde: Jan Bavor | LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?